Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 16
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 16
Název:Zatracenci
(Die Verdammten)
Autoři:Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Conrad Shepherd
Vydáno poprvé:2023
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2060

Koncem ledna 2059 se pro Rena Dharka uzavřel kruh. V srpnu 2051 na koloniální planetě Hope poprvé narazil na stopy technicky mimořádně vyspělé mimozemské civilizace. Protože mimozemšťané po sobě zanechali mnoho artefaktů, ale ani jedinou připomínku svého původu nebo vzhledu, brzy dostali jméno „Tajemní“ – záhadní.

Nejcennějším odkazem Tajemných byla prstencová loď s fantastickými vlastnostmi. Pod velením Rena Dharka se jí lidé zmocnili a pokřtili ji POINT OF. Tato loď měla tvořit základ flotily prstencových lodí, které Terranci objeví po celém vesmíru a přijmou je do svých služeb.

Brzy se ukázalo, že lidstvo i ostatní národy Mléčné dráhy jsou ve vážném nebezpečí, protože paprskové pole galaxie se postupně zhoršuje. Ren Dhark se vydal na velkou průzkumnou cestu, během níž objevil hvězdný ostrov Drakhon, který hrozil střetem s naší Mléčnou dráhou.

Ukázalo se, že Drakhon se objevil na okraji galaxie až v roce 1805 pozemského času – vytržen ze svého kontinua. Při horečném pátrání po příčině této přírodní katastrofy Ren Dhark opět narazil na stopy Tajemných. Našel důkazy o tom, že Tajemní před asi 1000 lety manipulovali se supertěžkou černou dírou ve středu naší Mléčné dráhy, aby s touto „zbraní“ vyhráli válku.

Tentokrát se však Tajemní odvážili zajít příliš daleko: když zjistili, že galaxie z jiného kontinua se dříve či později střetne s naší galaxií a zničí Mléčnou dráhu, uprchli neznámo kam.

Při zoufalém hledání spojenců v boji proti konci světa nalezl Ren Dhark v galaxii Drakhon národ Rahimů, kteří disponovali mimořádně silnými paraschopnostmi. S pomocí Rahimů se nakonec podařilo dostat speciální lodě za horizont událostí degenerované černé díry a neutralizovat část její hmoty.

Rahimové přišli o život, když se černá díra vrátila do normálu. Galaxie Drakhon „vyklouzla“ z našeho kontinua zpět do svého. Nebezpečí bylo zažehnáno!

Ren Dhark považoval za svou povinnost poděkovat Jimu Smithovi, protože mu tento záhadný muž poskytl rozhodující pomoc. Předpokládalo se, že se jedná o dobrodruha, který na neznámé planetě našel prstencovou loď Tajemných, aniž by ji odevzdal vládě.

Pak ale Smith pronesl slova, na která Ren Dhark do konce života nezapomene: „Jsem jeden z ono národa, kterému říkáte Tajemní.“

Ale Jim Smith, vlastním jménem Gisol, byl vyděděnec, rebel. Jeho lid utrpěl zdrcující porážku a nyní živořil v otroctví ve své domovské galaxii Orn.

Přestože na Zemi právě začínala volební kampaň, Ren Dhark sestavil expediční flotilu a vyrazil do Ornu s deseti vlastními loděmi a dalšími deseti Gisolovými prstencovými koráby. Stopa Tajemných je zavedla do podivného plynového mračna, ve kterém Gisolovi hrozí, že se stane jeho obětí...

Na Zemi se ve stejné době reportér Bert Stranger snaží objasnit záhadu nového sensoria – a naráží na stopy, které vedou až do nejvyšších politických kruhů...

Zatímco plukovník Huxley pomáhá Nogkům při pátrání po jejich nepříteli bez tváře, na koloniální planetě Babylon dochází k dramatickému vývoji...