Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 14
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 14
Název:Dále než kdy předtím
(Weiter denn je)
Autoři:Alfred Bekker, Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Manfred Weinland
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -

Na konci ledna 2059 se pro Rena Dharka uzavřel kruh. V srpnu 2051 na koloniální planetě Hope poprvé narazil na stopy technicky mimořádně vyspělé mimozemské civilizace. Protože po sobě mimozemšťané zanechali mnoho artefaktů, ale ani jediné vodítko ke svému původu nebo vzhledu, brzy získali označení „Tajemní“ – záhadní.

Nejcennějším odkazem Tajemných je prstencová vesmírná loď s fantastickými vlastnostmi. Pod velením Rena Dharka se jí lidé zmocnili a pokřtili ji POINT OF. Tato loď vytvořila základ flotily prstencových lodí, které Terranci objevovali po celém vesmíru a přijímali do svých služeb.

Renu Dharkovi se podařilo vyrvat Zemi z moci biologických robotů, kteří obsadili domovskou planetu lidstva a údajně se snažili zachránit její obyvatele tím, že z nich udělali nemyslící otroky. Později se ukázalo, že tyto biostroje, nazývaní „Gianti“, jsou také pozůstatkem Tajemných.

S tím, jak se záření galaktického pole stále více zhoršovalo, bylo brzy jasné, že lidstvo i ostatní národy Mléčné dráhy skutečně potřebují záchranu. Ren Dhark se vydal na velkou průzkumnou cestu, během níž objevil hvězdný ostrov Drakhon, který hrozil, že se srazí s naší Mléčnou dráhou.

Ukázalo se, že Drakhon se objevil na okraji naší galaxie až v roce 1805 pozemského času – vytržen ze svého kontinua. Při horečném pátrání po příčině této přírodní katastrofy Ren Dhark opět narazil na stopy Tajemných. Našel důkazy, že Tajemní asi před 1000 lety manipulovali se supertěžkou černou dírou v centru naší Mléčné dráhy, aby s touto „zbraní“ vyhráli válku.

Tentokrát se však Tajemní odvážili zajít příliš daleko: když zjistili, že galaxie z jiného kontinua se dříve či později prodere do naší galaxie a zničí Mléčnou dráhu, uprchli neznámo kam.

Při zoufalém hledání spojenců v boji proti konci světa našel Ren Dhark v galaxii Drakhon lid Rahimů, který disponoval mimořádně silnými paraschopnostmi. S pomocí Rahimů se nakonec podařilo dostat speciální lodě za horizont událostí degenerované černé díry a neutralizovat část její hmoty.

Zvláštní podmínky za horizontem událostí však způsobily, že se Rahimové zbláznili. Byli by zcela zničili gravitační centrum Mléčné dráhy, kdyby je na poslední chvíli neporazil záhadný muž jménem Jim Smith.

Rahimové přišli o život, když se černá díra vrátila do normálu. Galaxie Drakhon „vyklouzla“ z našeho kontinua zpět do svého. Nebezpečí bylo zažehnáno!

Ren Dhark považoval za svou povinnost poděkovat Jimu Smithovi, přestože tento muž už na Zemi vzbudil nepříjemnou pozornost jako zloděj dat. Předpokládalo se, že je to dobrodruh, který na nejmenované planetě našel prstencovou loď Tajemných, aniž by ji předal vládě.

Pak ale Smith pronesl slova, na která Ren Dhark do konce života nezapomene: „Patřím k onomu národu, kterému říkáte Tajemní.“

Dhark by nejraději okamžitě odletěl k Worgunům, jak si tento národ říká. Pak ale došlo k nepředvídatelné krizi, když phantové viry kyborgů zmutovaly, a hrozilo, že zabijí své nositele...