Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 13
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 13
Název:Krize kyborgů
(Cyborg-Krise)
Autoři:H. G. Ewers, Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Manfred Weinland
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -

Na konci ledna 2059 se pro Rena Dharka uzavřel kruh. V srpnu 2051 poprvé objevil stopy technicky mimořádně vyspělé mimozemské civilizace na koloniální planetě Hope. Protože po sobě mimozemšťané zanechali mnoho artefaktů, ale ani jediné vodítko ke svému původu nebo vzhledu, brzy se jim začalo říkat „Tajemní“ – záhadní.

Nejcennějším odkazem Tajemných byla prstencová loď s fantastickými vlastnostmi. Pod velením Rena Dharka se jí zmocnili lidé a pokřtili ji POINT OF. Tato loď položila základ flotily prstencových lodí, které Terranci později objevili po celém vesmíru a získali je do svých služeb.

Renu Dharkovi se podařilo vyrvat Zemi biologickým robotům, kteří obsadili domovskou planetu lidstva a údajně se snažili zachránit její obyvatele tím, že z nich udělali nemyslící otroky. Později se ukázalo, že tyto biologické stroje, kterým se říkalo „Gianti“, jsou také další pozůstalostí Tajemných.

S tím, jak se paprskové pole galaxie stále více zhoršovalo, bylo brzy jasné, že lidstvo i ostatní národy Mléčné dráhy skutečně potřebují záchranu. Ren Dhark se vydal na velkou průzkumnou cestu, během níž objevil hvězdný ostrov Drakhon, který hrozil kolizí s naší Mléčnou dráhou.

Ukázalo se, že Drakhon se objevil na okraji galaxie až v roce 1805 pozemského času – vytržen ze svého kontinua. Při horečném pátrání po příčině této přírodní katastrofy Ren Dhark opět narazil na stopy Tajemných. Našel důkaz, že Tajemní přibližně před 1000 lety manipulovali se supertěžkou černou dírou ve středu naší Mléčné dráhy, aby s touto „zbraní“ vyhráli válku.

Tentokrát se však Tajemní odvážili zajít příliš daleko: když zjistili, že galaxie z jiného kontinua se dříve či později srazí s naší galaxií a zničí Mléčnou dráhu, uprchli neznámo kam.

Při zoufalém hledání spojenců v boji proti konci světa našel Ren Dhark v galaxii Drakhon národ Rahimů, kteří disponovali mimořádně silnými paraschopnostmi. S pomocí Rahimů se nakonec podařilo přivést speciální lodě za horizont událostí degenerované černé díry a neutralizovat část její hmoty.

Zvláštní podmínky za horizontem událostí však způsobily, že se Rahimové zbláznili. Byli by zcela zničili gravitační centrum Mléčné dráhy, kdyby je na poslední chvíli neporazil tajuplný muž jménem Jim Smith.

Rahimové přišli o život, když se černá díra vrátila do normálu. Galaxie Drakhon „vypadla“ z našeho kontinua a vrátila se zpět do svého kontinua. Nebezpečí bylo zažehnáno!

Ren Dhark považoval za svou povinnost poděkovat Jimu Smithovi, přestože tento muž už na Zemi vzbudil nepříjemnou pozornost jako zloděj dat. Předpokládalo se, že je to dobrodruh, který na nejmenované planetě našel prstencovou loď Tajemných, aniž by ji předal vládě.

Pak ale Smith pronesl slova, na která Ren Dhark do konce života nezapomene: „Jsem jedním z onoho národa, kterým říkáte Tajemní.“