Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 2
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 2
Název:Galaktická katastrofa
(Die galaktische Katastrophe)
Autoři:Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Conrad Shepherd
Vydáno poprvé:květen 2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2057

Na podzim roku 2057 učinil Ren Dhark a jeho věrní neuvěřitelný objev: na druhé straně Mléčné dráhy směrem od Země hrozí, že se cizí galaxie srazí s naším hvězdným ostrovem! Je to příčina život ohrožujícího kolísání galaktického magnetického pole?

Rychlé rozhodnutí zavede Rena Dharka a jeho Point Of do cizí galaxie, která je brzy pokřtěna jménem „Drakhon“. V tomto hvězdném shluku panuje zdánlivě hrobové ticho, inteligentní život se nedá objevit. Ale naváděcí paprsek Tajemných zavede Rena Dharka na svět Shirů. Jako hosté paramentálně neuvěřitelně silných praobyvatel planety zde žije posledních 108 Saltů.

Saltové vyrazili před více než 50 000 lety ze Země do vesmíru, z dávno zaniklého kontinentu Lemurie. Jejich vědomosti o tajemství Tajemných a jejich supertechnice jsou tak velké, že se jim podaří přimět lidi na palubě Point Of uvěřit tomu, že jsou sami legendárními Tajemnými. Zamýšlejí se tak konečně dostat zpět na svůj prapůvodní svět Terru.

Ale nemohou si návrat domu užívat příliš dlouho: agenti Robonů zavraždí všech 108 Saltů. Tváří tvář smrti přizná Olan, náčelník skupiny, že lhal. Jeho poslední slova Rena Dharka zasáhnou jako rána kladivem: „My Saltové nejsme Tajemní. Pokračuj ve hledání obhájců mocných a vypátrej jejich strašlivé tajemství…“

Ren Dhark musí zpět do Drakhonu, aby zjistil víc o její hrozbě pro Mléčnou dráhu. Ale nejdříve se chce zastavit u Nogků, od kterých chce získat možnost odstínění proti nepochopitelným parasilám Shirů.

Sotvaže Point Of opustí Sluneční soustavu, jsou Terra a vnější planety napadeny nesmírně silnou flotilou tajuplných Stínů. Osud planety Země stojí dlouho na ostří nože, než se konečně podaří rozprášit poslední přeživší útočníky. Ale toto vítězství ve vesmíru muselo být draze vykoupeno těžkými ztrátami…

Avšak nejen ve vojenské oblasti stojí Země před hrozivými problémy, protože i v civilním sektoru se něco děje: aby se odlehčilo státní pokladně (a také se zajistilo přežití lidstva v případě zničení Terry), má být odvezeno 30 milionů kolonistů na Babylon. Ale nepoznaní agenti Robonů z pozadí rozvracejí lidi a téměř vyvolají vzpouru.

Kvůli rádiovému rušení v hyperoblasti netuší na palubě Point Of nic o těchto dramatických procesech na Zemi. Během letu k Nogkům náhodou zachytí zkomolené nouzové volání. Jedna z pozemských průzkumných lodí byla napadena loděmi Stínů. Point Of přispěchá na pomoc — když tu náhle vypadnou všechny palubní systémy…