Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Slovník > Galaxie > Drakhon
hledat
Tento článek pojednává o galaxii Drakhon. Další významy jsou uvedeny v článku Drakhon (rozcestník)

Galaxie pocházející z cizího vesmíru, která se objevila v blízkosti Mléčné dráhy v důsledku manipulací s centrální galaktickou supertěžkou černou dírou kolem roku 1000; při tomto procesu vzala s sebou i "kontinuový plášť " o velikosti přibližně 10000 světelných let, takže Drakhon je nyní běžnou optikou viditelný ze vzdálenosti asi 10 200 světelných let.

Interference obou galaktických magnetických polí vytváří nebo zesilují ničivé energetické bouře, které akutně ohrožují život v obou galaxiích.

Výraz Drakhon pochází z telské kultury: je to jméno obra ve tvaru disku s mnoha chapadly. Název, který Drakoňané používají pro svou domovskou galaxii, se u jednotlivých národů liší.

Historie

Materializace začíná před rokem 1752 a je dokončena v roce 1805. V Drakhonu od času dislokace ("Velké změny") fungují klasické transiční pohony jen velmi omezeně nebo vůbec; vesmírné národy cizí galaxie využívají technologii skoků červími dírami. Každý drakhonský národ má druhově specifickou parapsychickou schopnost.

8. listopadu 2057 se Drakhon přiblíží na tisíc světelných let k Mléčné dráze, což vyvolá Bílý záblesk. Podobný jev zasáhl inteligentní obyvatele Drakhonu již v září 2057.

Od jara 2058 zkoumá POINT OF poměry v cizí galaxii. Jsou navázány důležité kontakty s Nareidumem Galoanů a Rahimy.

V lednu 2059 se podaří zvrátit manipulace s centrální černou díru Mléčné dráhy. V důsledku toho je galaxie Drakhon vrácena zpět do svého původního vesmíru.

Zdroje

KC 15 KC 16 CD 2 CD 12