Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 4
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 4
Název:Vládci Drakhonu
(Die Herren von Drakhon)
Autoři:Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Conrad Shepherd, Manfred Weinland
Vydáno poprvé:říjen 2000
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 2057

Galaktická katastrofa, která postihla Mléčnou dráhu na konci roku 2057, proměnila všechny výdobytky technologie Tajemných, které nebyly chráněny intervalovým polem, v nepotřebný šrot. Navíc všechny národy Mléčné dráhy trpěly účinky energetické fronty z hyperprostoru, ať už používaly technologii Tajemných, nebo ne. Bezvědomí, zkraty a nehody si vybíraly krutou daň na všech technologicky vyspělých civilizacích. Jen na Zemi zemřelo více než 50 milionů lidí.

Ren Dhark tuší souvislost mezi touto katastrofou, ničivými paprskovými bouřemi v galaxii a nevysvětlitelným objevem galaxie Drakhon, která hrozí srážkou s Mléčnou dráhou. Protože Grakové, tajemné Stínové bytosti, které se zdají být nesmiřitelnými nepřáteli všech ostatních inteligentních forem života, zřejmě také trpí následky vesmírné katastrofy a přestali útočit, vydává se Ren Dhark se svými věrnými na výpravu do Drakhonu. Protože Země po selhání většiny svých S-křižníků nemůže postrádat žádný hvězdolet, je pro expedici k dispozici pouze jediná loď: Point Of.

Terranská vlajková loď, vybavená parapolními štíty zkonstruovanými Nogky, opět zamíří k planetě Salterii, kde našli útočiště poslední Saltové u paramentálně nesmírně silných Shirů. Těmto obrovským kolosům se během prvního pobytu na jejich světě podařilo téměř libovolně manipulovat se vzpomínkami a smyslovými vjemy Terranců.

Po vstupu do Drakhonu učiní radiová centrála Point Of překvapivý objev: cizí galaxie, která byla při první návštěvě z hlediska rádiové technologie „mrtvá“, se nyní hemží komunikačními signály v hyperprostoru. Zřejmě i tento hvězdný ostrov zasáhl kosmický záblesk, který musel zdejší obyvatele vyřadit z provozu dříve než obyvatele Mléčné dráhy…

Tentokrát se Renu Dharkovi podaří navázat se Shiry otevřenější kontakt než při první návštěvě. Když se mu však pomalu daří získat si důvěru paragigantů, je jejich planeta je napadena křížovými hvězdnými loděmi. Pod velením Dana Rikera se Point Of postaví agresorům. Zdá se, že prstenová loď má nad útočníky vysokou převahu. Pak se jim ale podaří vlákat loď do pasti: Point Of je vtažena do červí díry a beze stopy zmizí.

Ren Dhark a Shirové jsou vydáni na milost a nemilost Nomádům…