Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 9
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 9
Název:Hvězdná skrýš
(Das Sternenversteck)
Autoři:Werner K. Giesa, Uwe Helmut Grave, Manfred Weinland
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -

Galaktická katastrofa, která postihla Mléčnou dráhu na konci roku 2057, proměnila všechny výdobytky technologie Tajemných, které nebyly chráněny intervalovým polem, v nepoužitelný šrot. Navíc všechny národy Mléčné dráhy trpěly následky energetické fronty z hyperprostoru, ať už používaly technologii Tajemných, nebo ne. Bezvědomí, zkraty a nehody si vybraly krutou daň na všech technologicky vyspělých civilizacích. Jen na Zemi zemřelo více než 50 milionů lidí.

Ren Dhark tuší souvislost mezi touto katastrofou, ničivými paprskovými bouřemi v galaxii a nevysvětlitelným objevením galaxie Drakhon, která hrozí srážkou s Mléčnou dráhou. Protože Grakové, tajemné stínové bytosti, které se zdají být nesmiřitelnými nepřáteli všech ostatních inteligentních forem života, zřejmě také trpí následky vesmírné katastrofy a přestali útočit, vydává se Ren Dhark se svými věrnými na výpravu do Drakhonu.

Protože Země po selhání většiny svých S-křižníků nemůže postrádat žádnou vesmírnou loď, je pro expedici k dispozici pouze jediná loď: Point Of. Terranská vlajková loď, vybavená parapolními štíty zkonstruovanými Nogky, opět zamíří k planetě Salterii, kde našli útočiště poslední Saltové u paramentálně nesmírně silných Shirů. Těmto obrovským kolosům se během prvního pobytu na jejich světě zřejmě podařilo téměř libovolně ovlivňovat vzpomínky a smyslové vjemy Terranců.

Při vstupu do Drakhonu učiní radiová centrála Point Of překvapivý objev: cizí galaxie, která byla při první návštěvě z hlediska rádiové technologie „mrtvá“, je nyní plná komunikačních signálů v hyperprostoru. Zřejmě i tento hvězdný ostrov zasáhl kosmický záblesk, ale ten musel zdejší obyvatele vyřadit z provozu dříve než obyvatele Mléčné dráhy…

Ren Dhark naráží na stopy tajemných Rahimů, kteří prý v dřívějších dobách vládli Drakhonu díky své supertechnice, ale už asi 600 let jsou nezvěstní. Komandéra zachvátí lovecká horečka: paralely s Tajemným lze jen těžko přehlédnout! Společně se zástupcem vlády velmi mírumilovné galoanské civilizace se Dhark vydává hledat Rahimy.

Podporuje ho S-křižník Mayhem pod velením Ralfa Larsena. Ten do Drakhonu přiveze nejen nejnovější zprávy z Mléčné dráhy a Dharkovu přítelkyni Joan Gipsyovou, ale také náklad tofiritu. Jak se totiž mezitím zjistilo, exotický supertěžký kov slouží jako palivo pro prstencové lodě Tajemných. S plnými nádržemi tofiritu přejdou prstencové lodě na nový, dosud neznámý provozní režim. V tomto „plném provozním režimu“ dosahují dosud netušených výkonů.

Ale ani tato nová výkonnost neochrání Rena Dharka a jeho věrné před Rahimy. Když se totiž přiblíží k domnělému úkrytu tajemné rasy v pseudotemném mračnu, stanou se obětí paraútoku nepředstavitelné síly…