Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Klasický cyklus > svazek 6
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Klasický cyklus, svazek 6
Název:Poselství z minulosti
(Botschaft aus dem Gestern)
Autoři:Manfred Weinland, Werner Kurt Giesa
Vydáno poprvé:podzim 1996
Vydáno v češtině: -

Hrozivé změny galaktického magnetického pole způsobují, že se Mléčná dráha otřásá pod dosud nevídanými orkány z hyperprostoru. Sektor, ve kterém Země krouží kolem své mateřské hvězdy, zatím nebyl postižen — ale nikdo se neodvažuje předpovědět, jak dlouho toto štěstí ještě bude trvat.

Předchozí výpad Rena Dharka do podzemí Robonu v systému Giantů způsobil následky, se kterými nepočítal — v podzemních prostorech kosmického přístavu poblíž města Stardust na Robonu se mu při téměř sólové akci podaří získat od CALu — vůdců invazorů, kteří se zmocnili Země — údaje pro sestavení tzv. „encefalo komutátoru“, který dokáže zbavit zotročené lidstvo jeho agónie.

Ve stejné době, kdy obdrží tyto konstrukční údaje, zaměří Point Of na Mountsu, druhé kyslíkové planetě systému Giantů něco, co nijak nezapadá do jejich současných zkušeností.

U neidentifikovatelného objektu se zřejmě jedná o kosmickou loď, která se chystá přistát na Robonu. O několik minut později se začnou všichni Gianti rychle rozpouštět.

Záhadná loď zmizí nepoznána a po návratu Rena Dharka na Point Of zažije posádka prstencové lodi nevysvětlitelné zmizení CALu.

Ren Dhark si kupodivu vzpomíná jen na několik málo podrobností o svém pobytu na Robonu. Zůstává proto neobjasněné, jestli CAL vydal pomocí svých paranormálních sil rozkaz k likvidaci Giantů, aby se okamžitě poté sám usmrtil — nebo jestli jeho zmizení souvisí s příletem záhadné lodi.

Pod tlakem situace na Zemi, kde miliardy lidí živoří v bídě se posádka Point Of nemůže starat o objasnění dosud otevřených otázek.

Na Hope, kolonizované planetě ve vzdáleném systému Col je pomocí dědictví Tajemných rychle postaven prototyp encefalo komutátoru (zkráceně je označován jako EC), kterým mají být lidé „přepojeni zpět“.

Point Of nabere kurz k Zemi a úspěšně nasadí EC.

Lidem, kteří byli přesídleni na Robon, se po tomto ošetření vrátí zpět ztracené vzpomínky.

A tito Roboni, které v protikladu ke zbytku lidstva Gianti „chránili a opatrovali“ přispívají k obnově Terry s nadlidským nasazením.

Lidé ale brzy dospějí k poznání, že Gianti Robony nejen oloupili o jejich vzpomínky na život na Zemi, ale že s nimi kromě toho i manipulovali.

Tato nepředvídaná manipulace vede po nasazení EC ke komplikacím.

V každém případě udělá lékař a hyperspojový specialista Manu Čobe děsivý objev, který vysvětluje až do té doby záhadnou „hyperaktivitu“ Robonů — Roboni podle všeho žijí „rychleji“ než ostatní lidé na Zemi.

Čobe předpovídá, že jsou v blízké době zasvěceni smrti a že i robonské děti se dožijí maximálně dvou až tří let, pokud se nepodaří nalézt prostředek, který by tento hrozivý proces opět zastavil…

Když se pak Norman Dewitt pomocí intrik pokusí ovládnout Terru a je zastaven teprve v poslední minutě, je otevřena cesta pro skutečně demokratickou novou dobu.

Přestože stále ještě existují potíže v zásobování a globální pořádek se vrací jen zvolna, je klima převážně optimistické.

Přinejmenším do té doby, kdy hrozivý protivník z minulosti vyvolá hrozivé vzpomínky a opět se neobjeví fantom z Robonu…