Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Klasický cyklus > svazek 8
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Klasický cyklus, svazek 8
Název:Mistři chaosu
(Die Meister des Chaos)
Autoři:Konrad Schaef, Werner Kurt Giesa, Manfred Weinland, Hubert Haensel
Vydáno poprvé:léto 1997
Vydáno v češtině: -

S malou skupinkou kamarádů se Renu Dharkovi podařilo proniknout do QUIET ZONE, centrální oblasti Mléčné dráhy, ze které tahají za nitky G'Loornové — národ, který se stal hrozbou pro celou galaxii.

Národ, který se živí utrpením a při tom uvolňovanou emocionální energií jiných živých tvorů, a který unáší celá planetární obyvatelstva, aby naplnil paměťové banky svých vřetenových lodí duševními útrapami obětí!

Dharkova skupina je odříznuta od Point Of, které se ještě nepodařilo proniknout do fyzikálně abnormální zóny za slupkou černých děr, která obklopuje panství G'Loornů.

Ralf Larsen převzal za Dharkovy nepřítomnosti velení nad prstencovou lodí. A za jeho vedení se neustále pracuje na pochopení zákonitostí QUIET ZONE a díky tomu se pokusit následovat Dharkovu expedici a pomoci jí při hledání vůdčích špiček nevídaně brutálních G'Loornů.

Zatímco se Dharkově skupině podařilo skrytě proniknout na palubě takzvaného „sběrače“ k bezejmennému centrálnímu světu, stala se Point Of na planetě Coral svědkem zániku jiného sběrače. Doslova na poslední chvíli se podařilo zachránit jednoho člena posádky a odvézt ho na palubu prstencové lodi. Od Kačera — jak se příslušníkům onoho pomocného národa G'Loornů v žargonu říká — se čeká hlubší vhled do vládní struktury G'Loornů a lepší porozumění, jaké motivy tyto hmyzovité bytosti mají.

Mezitím ve Sluneční soustavě a ve dvojhvězdném systému, ve kterém krouží osadnická planeta Hope, panuje stále ještě nejvyšší bojová pohotovost. Ostrovní kontinent Deluge je od útoku vřetenovité lodi G'Loornů hermeticky oddělen intervalovým polem od zbytku planety — dalo by se také říct: od zbytku universa. A tam v jeskyních, ve kterých se nachází špičkové high-tech dědictví Tajemných, se situace začíná dramaticky přiostřovat…

…stejně jako v centru galaxie, kde se Dharkova skupina dostala do téměř beznadějné situace, protože na světě beze jména přistála vřetenovitá loď a vysadila vojsko insektoidních vojáků — snad G'Loornů? —, kteří se okamžitě vyrojili do všech stran, aby spustili hon na lidi…