Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Klasický cyklus > svazek 9
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Klasický cyklus, svazek 9
Název:Nor-ex útočí
(Das Nor-ex greift an!)
Autoři:Kurt Brand, Peter Theodor Krämer, Hans-Joachim Freiberg, Lars Torsten, Ernst Winter
Vydáno poprvé:podzim 1997
Vydáno v češtině: -

Na Zemi a na lidmi osídlených planetách se píše začátek května roku 2056.

Uplynuly asi tři roky od návratu Rena Dharka z expedice do centra Mléčné dráhy. Tři roky, během kterých se Terra mohla relativně v klidu věnovat obnově. Téměř se zdá, že s G'Loorny vymizely i všechny ostatní hrozby, kterým bylo lidstvo v minulosti vystaveno.

Mezitím jsou rány, které režim Giantů — o kterých se mezitím ví, že to nejsou žádné přirozeně vzniklí živí tvorové, ale androidi — do Země vytloukl, téměř zahlazeny. Byly kolonizovány nové planety a terranská oblast vlivu se nezadržitelně rozrůstá. Také počet terranských kosmických lodí se znatelně zvýšil, a zvyšuje se téměř každodenně, buď díky nalezeným giantským lodím nebo díky vlastní výstavbě, která plynule běží v loděnicích. Aby se zabránilo, že Země bude podruhé invazory převzata jako Gianty, byly investovány nesmírné částky do stavby defenzivního systému. V neposlední řadě díky technologickým možnostem získaným z podkladů Giantů a Amfiů je domovská planeta lidstva účinně chráněna proti možné budoucí hrozbě. A nakonec je tu tým vysoce kvalifikovaných specialistů kolem stařičkého genetika a biologa Echriho Ezbala, který stojí krátce před prezentací výsledků dlouholeté badatelské činnosti, která má před žasnoucím publikem znovu definovat pojem „člověk“.

Do této fáze konsolidace se ale vměšují také kapky hořkosti.

Nenaplnily se naděje terranských vědců vyrvat posledním čtyřem mozkům CALu ukrytá tajemství. Čtyři zkamenělé mozky, které Ren Dhark přivezl z expedice do „QUIET ZONE“, jen o několik dní později zmizely z vědeckého centra v Alamo Gordo. Rozpadly se doslova v nicotu, jsou „difúzní“, tak se vědci pokusili pojmenovat nevysvětlitelný proces, protože jiné vysvětlení nalézt nedokázali. Už jen prázdné a opuštěné vesmírem driftující kosmické lodě Giantů poskytují svědectví o jejich existenci.

Ale ještě výrazně horší je zvrat, který museli přijmout lékaři kolem Manu Čobeho. Navzdory všem zoufalým snahám se týmu lékařů nepodařilo zvrátit onen proces, který urychloval proces buněčného stárnutí „zpětně přepnutých“ Robonů, kteří se vrátili zpět na Terru. Očekávaný zázrak, průlom při hledání vhodné terapie, se nedostavil.

Mezitím je naživu už jen několik málo těchto lidí, větší část bývalých obyvatel Robonu skolil „syndrom stárnutí“.

Pro Rena Dharka, který byl několik měsíců po svém návratu z centra Mléčné dráhy zvolen „Komandérem planet“, je „robonská tragédie“ stále ještě největším stínem, který padl na jeho první funkční období.

Přesto musí vrhnout pohled kupředu a vypořádat se s těžkými úkoly, které na „cestě do vesmíru“ před ním a před celým lidstvem stojí.

Podporován je přitom především svými blízkými přáteli a důvěrníky, kteří rovněž zastávají důležité posty.

Například Dan Riker, který se mezitím oženil s matematičkou Anjou Fieldovou, se po urovnání dílčích sporů opět stal nejvyšším velitelem Terranské flotily (TF); Bernd Eylers řídí GBO, Galaktickou bezpečnostní organizaci; generál John Martell, bývalý velitel tajné základny T-XXX, je s malou eskadrou na honbě za vesmírem driftujícími loděmi Giantů, a důstojníci jako Ralf Larsen nebo Janos Szardak převzali velení nad vlastními kosmickými loděmi.

Pozvolna ale zřejmě přichází čas znovu roztáhnout křídla do Mléčné dráhy. Především plukovníkem Fredericem Huxleyem vydobyté přátelské vztahy s Nogky by se mohly zintenzívnit, nebo navázat bližší kontakt se Sukoory, bývalým pomocným národem G'Loornů. A nenastal také čas navštívit znovu Esmaladan, domov záhadných pyramidovitých lodí?

A potom, během původně bezstarostného letu do soustavy Deneb, byl mírumilovný klid posledních tří let vymazán, když Point Of zachytila nouzové volání terranské kosmické lodi. Když se Ren Dhark vydal na honbu za strašlivým čímsi, co kosmickou loď TF doslova spolklo, neměl ani tušení, na co narazil — a to se doma, na Zemi, zcela potají manifestuje další, neméně nebezpečná hrozba…

Obsažené sešitové romány původní série:

čísloautornázev
50.  Česká obálka Kurt BrandKonec POINT OF?
51.  Česká obálka Kurt BrandExperiment s dvojčaty
52.  Česká obálka Cal CanterOhnivé peklo Arim
53.  Česká obálka Hans-Joachim FreibergKosmický test kyborgů
54.  Česká obálka Lars TorstenVzpoura Robonů
55.  Německá obálka (1. vydání) Ernst WinterŠtvanice na kyborgy