Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Ren Dhark > svazek 55
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Ren Dhark, svazek 55
Název:Štvanice na kyborgy
(Gehetzte Cyborgs)
Autor:Ernst Winter
Vydáno poprvé:14. srpna 1967
Vydáno v češtině: -
Hrozí, že prach z rozdrcených skal udusí prchající kyborgy.
Hlavní postavy románu:

Ren Dhark: Komandér planet.

Echri Ezbal: učenec, který se podílí na výzkumu kyborgů.

Chris Shanton: Zavalitý silák. Jedná jménem Rena Dharka.

Jimmy: Jeho robopes, teriér s úžasnými schopnostmi.

Bert Stranger: hvězdný reportér Terra-Pressu s obrovským slídilským nosem.

Holger Alsop: Kyborg.

Jos: agent GBO.

Henner Trawisheim: Zástupce Rena Dharka na Teře.

V roce 2050 je politická situace na Zemi vyvážená, ale Země je přelidněná. Do vesmíru startuje první kolonizační loď GALAXY s 50 000 kolonisty na palubě, aby hledala nové oblasti osídlení. Kvůli závadě na pohonu se kolonisté dostanou do neznámé části Mléčné dráhy a dorazí tam na obyvatelnou planetu, kterou nazvou Hope. Založí zde město Cattan a na jednom velkém ostrově objeví stopy vysoce rozvinuté kultury. Ostrov je nazván Deluge.

Ren Dhark, který byl zvolen městským prezidentem, najde v obrovské jeskyni na Deluge vesmírnou loď zaniklých praobyvatel, kterou pojmenuje POINT OF. Renu Dharkovi se podaří připravit POINT OF ke startu a vydává se znovu hledat Zemi.

Pátrání konečně vede k úspěchu. Lidé na Zemi však byli zotročeni rasou vetřelců, Gianty. Ren Dhark se je pokouší osvobodit. Po boji se mu podaří zajmout pětičlenné vedení invazorů zvané CAL. Jsou znovu propuštěni poté, co telepaticky odhalí tajemství, jak z lidí udělat opět normální Pozemšťany. To je umožněno díky modifikaci giantských vysílačů. Lidé se probudí ze stavu transu a Gianti ze Země zmizí.

Jelikož je obyvatelstvo velmi oslabené zotročením, musí Ren Dhark využít specialisty, aby na Zemi nevypukl chaos a lidstvo se nepropadlo do anarchie.

Mezi těmito muži je i Norman Dewitt, který chytře využije situace a vyšvihne se na nového prezidenta Země. Na satelitu Země dochází k nevyhnutelné konfrontaci mezi Renem Dharkem a Normanem Dewittem. Při souboji je Dewitt stržen okrajem rozpadajícího se útesu, Ren Dhark se dokáže zachránit. Nyní věnuje veškerou svou energii výstavbě na Zemi. Od nynějška je označován jako Komandér planet.

V údolí Brana se nachází stanice kyborgů. Vědci tam neúnavně pokračují v práci. Podnikají zajímavé experimenty v oblasti výzkumu kyborgů. První zkoušky probíhají za dramatických okolností.

❖ ❖ ❖

Ren Dhark spolu s Danem Rikerem a kyborgy Lati Oshutou a Bramem Sassem stále unikají Robonům na neznámé planetě v hvězdokupě Dg-45 na níž je v prastarém městě umístěno velitelství Robonů.

Jos Aachten van Haag i přes předchozí zákaz od Rena Dharka pátrá na Zemi po zmizelých Robonech. Pátrání ho zavede do Anglie, kde je po různých peripetiích Robony sestřelen a zajat v souostroví Eugenie Rocks.

Flotila pozemských lodí letí společně s POINT OF na příkaz Hennera Trawisheima (Dharkův zástupce na Zemi) pátrat pod velením Ralfa Larsena po Renu Dharkovi do hvězdokupy Dg-45. Na jejím okraji je nečekaně napadnou Roboni a použijí proti nim novou zbraň, která jim má zaručit vítězství. Důsledkem může být otevřená válka s Robony která je podle vzbouřených Robonů nevyhnutelná.