Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Ren Dhark > svazek 54
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Ren Dhark, svazek 54
Název:Vzpoura Robonů
(Im Schußfeld der Robonen)
Autor:Lars Torsten
Vydáno poprvé:7. srpna 1967
Vydáno v češtině: -
Ren Dhark a jeho kyborgové jsou přepadeni.
Hlavní postavy románu:

Ren Dhark: Komandér planet.

Dan Riker: Vesmírný pilot, nejlepší přítel Rena Dharka.

Chris Shanton: Hlavní technik a vedoucí terranských asteroidních obranných systémů se zvláštním úkolem.

Jimmy: Shantonův robopes.

Jos Aachten van Haag: Hlavní muž Galaktické bezpečnostní organizace.

Bram Sass, Lati Oshuta, Holger Alsop: Kyborgové.

Henry de Ruy: kapitán lodi NEMO, Robon.

Allon Sawall: Vůdce Robonů.

Ten to díl již v češtině nevyšel, byl nahrazen dílem vydaným pod jménem Mezihvězdná konference.

V roce 2050 je politická situace na Zemi vyvážená, ale Země je přelidněná. Do vesmíru startuje první kolonizační loď GALAXY s 50 000 kolonisty na palubě, aby hledala nové oblasti osídlení. Kvůli závadě na pohonu se kolonisté dostanou do neznámé části Mléčné dráhy a dorazí tam na obyvatelnou planetu, kterou nazvou Hope. Založí zde město Cattan a na jednom velkém ostrově objeví stopy vysoce rozvinuté kultury. Ostrov je nazván Deluge.

Ren Dhark, který byl zvolen městským prezidentem, najde v obrovské jeskyni na Deluge vesmírnou loď zaniklých praobyvatel, kterou pojmenuje POINT OF. Renu Dharkovi se podaří připravit POINT OF ke startu a vydává se znovu hledat Zemi.

Pátrání konečně vede k úspěchu. Lidé na Zemi však byli zotročeni rasou vetřelců, Gianty. Ren Dhark se je pokouší osvobodit. Po boji se mu podaří zajmout pětičlenné vedení invazorů zvané CAL. Jsou znovu propuštěni poté, co telepaticky odhalí tajemství, jak z lidí udělat opět normální Pozemšťany. To je umožněno díky modifikaci giantských vysílačů. Lidé se probudí ze stavu transu a Gianti ze Země zmizí.

Jelikož je obyvatelstvo velmi oslabené zotročením, musí Ren Dhark využít specialisty, aby na Zemi nevypukl chaos a lidstvo se nepropadlo do anarchie.

Mezi těmito muži je i Norman Dewitt, který chytře využije situace a vyšvihne se na nového prezidenta Země. Ren Dhark musí narychlo opustit Zemi a jeho lidé se stahují do podzemí.

Ren Dhark se pokouší navázat kontakt s CALEM. Doufá, že s pomocí duchovních sil této vedoucí rasy získá osud lidstva zpět do jeho rukou. Chris Shanton, šéf cattanské elektrárny, dostává od Rena Dharka zvláštní úkol. Robotický pes Jimmy, kterého si sám vyrobil, mu poskytuje cenné služby. Norman Dewitt dělá vše, co je v jeho silách, aby získal Rena Dharka do své moci. Je si vědom toho, že se jeho mladý protivník se svým vyhoštěním bez boje nesmíří. Na oběžnici Země dojde k nevyhnutelné konfrontaci. Během souboje mezi Renem Dharkem a Normanem Dewittem je Dewitt stržen padajícím okrajem útesu. Ren Dhark se stačí zachránit. Nyní věnuje veškerou svou energii výstavbě na Zemi. Od nynějška je označován jako Komandér planet.

V údolí Brana se nachází stanice kyborgů. Vědci tam neúnavně pokračují v práci. Podnikají zajímavé experimenty v oblasti výzkumu kyborgů. První testy jsou prováděny za dramatických okolností v nebezpečné nouzové situaci. Chris Shanton a Bert Stranger hrají důležitou roli a také první tři kyborgové projdou zkouškou ohněm.

❖ ❖ ❖

Zpráva o existenci kyborgů je na celé Zemi přijata kladně a hlásí se množství dobrovolníků.

Ze Země beze stopy zmizí 25000 Robonů a planeta Robon mlčí. Ren Dhark se tam proto vydává s POINT OF na průzkum, ale planetu naleznou opuštěnou. Při průzkumu Starlightu je spolu s Danem Rikerem a kyborgy Lati Oshutou a Bramem Sassem unesen Robony a skončí v prastarém městě na neznámé planetě. Zde po něm vůdce Robonů Allon Sawall chce, aby se vzdal vlády nad Zemí v jeho prospěch. Zdá se, že za vším stojí Gianti, přestože s nim dříve uzavřel dohodu. Dharkovi a jeho společníkům se později podaří uprchnout a skrývají se na planetě.

Při cestě z Hope na Zemi zůstane loď HIDALGO po transici v hyperprostoru. Pravděpodobně tak umírá několik významných lidí z Hope.

Chris Shanton je zatčen, protože je podezřelý z další sabotáže spáchané na obranném prstenci kolem Země.