Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Ren Dhark > svazek 56
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Ren Dhark, svazek 56
Název:Záludné nebezpečí
(Die tückische Gefahr)
Autor:Kurt Brand
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -

Flotile pátrající pod velením Ralfa Larsena po Renu Dharkovi se po těžkém boji podaří odrazit útok robokoulí, které na ně vyslali Roboni. POINT OF poté provádí krátký průzkum hvězdokupy Dg–45.

Ukáže se, že sabotáže na obranných stanicích ve Sluneční soustavě má kromě Chrise Shantona na svědomí i Arc Doorn a jeho tým techniků. Nikdo z nich za to ale není zodpovědný, protože je v čase, kdy prováděli sabotáže ovlivňovala neznámá moc. Její původ se nedaří vypátrat. Důsledkem ale je, že většina obranných zařízení musí být opravena a Země tak může podlehnout útoku z vesmíru.

Jos Aachten van Haag je ze souostroví Eugenie Rocks nakrátko převezen na Skotskou vrchovinu, odkud poté pokračuje na palubě čtyřsetmetrové Robonské lodi na planetu, na níž byl předtím odvezen i Ren Dhark a jeho doprovod. Společnost na cestě mu dělá dalších 13'000 Robonů.

Ren Dhark a jeho přátelé pokračují v útěku na neznámé planetě. Po různých peripetiích přitom objeví malé opuštěné město, ve kterém je automatické systémy zachrání před útokem vznášedel jejich únosců. Jen o chvíli později se setkávají s dvěmi černými postavami. Jde o původní obyvatele města a celé planety?