Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Ren Dhark > svazek 12
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Ren Dhark, svazek 12
Název:Tajemné síly
(Im Brennpunkt der Gewalten)
Autor:Kurt Brand
Vydáno poprvé:17. října 1966
Vydáno v češtině:1993
Ren Dhark objeví mrtvé vesmírné lodě a je zaskočen "hřibohlavami"
Hlavní postavy románu:

Ren Dhark: Nový pán Cattanu po Roccově smrti.

Bernd Eylers: Bezpečnostní důstojník, kterému jsou podřízeny všechny pořádkové síly na Hope.

Dan Riker: Nejlepší přítel Rena Dharka s velkým astronautickým patentem. Je tu vždy, když ho Ren potřebuje.

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: V ohnisku moci.

Ren Dhark odletěl v roce 2050 ze Země s kolonizační lodí, aby našel nové možnosti usídlení pro obyvatele Země. Země je přelidněná a je třeba za každou cenu najít nový prostor pro osídlení.

První kolonizační loď GALAXY vyráží pod vedením Ren Dharkova otce Sama s 50000 kolonisty na palubě. Gigantickou vzdálenost do soustavy Deneb je třeba překonat pomocí nového pohonu, tzv. časového skoku.

Pohon, který dosud nebyl plně prozkoumán, však nefunguje správně a kolonisté se ocitají v neznámé části Mléčné dráhy. Nakonec objeví dvojslunce s osmnácti planetami. Přistanou na páté z nich, protože na ní panují podobné životní podmínky jako na Zemi.

Výstavbu osadnického města Cattan na hlavním kontinentu Main Island charakterizují boje o moc a intriky. Stavbu narušují útoky mimozemských vesmírných lodí, které se daří s obtížemi odrážet.

Rocco, autokratický diktátor na Main Islandu, pošle Rena Dharka a jeho společníky do vyhnanství. Tam však Dhark objeví bohaté poklady zaniklé kultury, zejména technické povahy. Díky technickým výdobytkům se stává neporazitelným. Rocco je svržen a Ren Dhark se nenápadně vypracovává na vůdce soběstačného společenství na této planetě, kterou lidé pokřtili Hope. Na vyhnaneckém ostrově Deluge objevil Ren Dhark uprostřed gigantické jeskyně obrovskou vesmírnou loď. Ještě není dokončena, ale s jejími pomocnými čluny lze vyletět do vesmíru a proniknout zdánlivě neproniknutelnými skalními stěnami pomocí mezikontinua.

Tak je kousek po kousku zkoumána neznámá technologie oněch zmizelých praobyvatel, kteří jsou nazýváni Tajemní.

❖ ❖ ❖

Záhadné proměny ve středu Galaxie způsobují, že se kosmické civilizace dávají do pohybu a utíkají před neznámým nebezpečim. Lasičkám z deváté planety soustavy Sol se ve spolupráci s pozemskými kolonisty, vedenými Renem Dharkem, podaří vypudit krvelačné Amfie. Přistroje na páté planetě, obývané kolonisty ze Země, po vítězství hlásí přelet dalších dvou skupin kosmických korábů. Nastává stěhování světů.

Konečně se podařilo navázat spojení se ztracenou Zemí, ale jen proto, aby se kolonisté dozvěděli, že planetu ohrožují cizí útočníci. Situace na Zemi musí být kritická, jestliže se spoléhá na pomoc padesáti tisíců kolonistů bez kosmické lodi...