Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Drakhon > svazek 24
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Drakhon, svazek 24
Název:Tajní vládci
(Die geheimen Herrscher)
Autoři:Alfred Bekker, Uwe Helmut Grave, Achim Mehnert, Jo Zybell
Vydáno poprvé:2004
Vydáno v češtině: -

Na jaře roku 2059 dosáhla expedice vedená Renem Dharkem galaxie Orn. V tomto hvězdném systému, vzdáleném deset milionů světelných let od domovské Mléčné dráhy, se nachází domov Worgunů. Země vděčí tomuto národu, kterému kdysi Terranci říkali „Tajemní“, za spoustu technických odkazů – především za prstencové lodě, které umožňují překonávat tak gigantické vzdálenosti.

Tajemní neboli Worguni jsou však jen stínem svého někdejšího já, jak se Ren Dhark dozvěděl od Gisola, posledního svobodného Worguna a rebela proti Zyzzktům. Tato hmyzí rasa porazila Worguny ve strašlivé válce a zahnala bývalé vládce hvězd zpět na jejich rodnou planetu Epoy. Vítězství nad Worguny však Zyzzktům nestačilo...

Ve hvězdném mračnu Gardas objeví terranská expedice kolonii bývalých Terranců. Jsou to potomci 48. římské legie, kterou sem v roce 15 před Kristem přivezli Worguni. V ústraní a bezpečí svého vesmírného úkrytu Římané z Terra Nostry – jak svou planetu nazývají – vyvinuli technologii, která se vyrovná technologii Worgunů.

Ale extrémní nedostatek tofiritu, supertěžkého kovu potřebného k provozu jejich důmyslných konvertorů, znemožňuje Římanům bojovat se Zyzzkty.

Vybavena nejnovější římskou maskovací technologií a za asistence tří římských styčných důstojníků se flotila vydává na průzkumný let do hlubin Ornu. Deset Terranských lodí doprovází deset prstencových vesmírných lodí worgunského rebela Gisola.

Terranci jsou svědky toho, jak nemilosrdně si Zyzzkti počínají vůči každému jinému národu, a objevují Legii bezdomovců. Tato armáda hvězdných lodí vysídlenců se po staletí vznáší vesmírem v dokonalém maskovacím štítu. Z této základny se Ren Dhark a Gisol vydávají na průzkumný let k planetě, kterou Zyzzkti zřejmě kolonizovali a poté zase opustili – což je pro insektoidy velmi neobvyklé. Na tomto světě se však nacházejí spóry, které jsou pro ně naprosto smrtící. Dhark a Gisol se dále vydávají na Epoy, okupovanou domovskou planetu Worgunů. Zde narazí na seznam planet, které jsou pro Zyzzkt zřejmě zakázané. Odlétají na jeden ze světů a narazí nejen na gigantickou sochu zlatého Zyzzkta bez tváře, ale také na posledního Strážce Tajemných.

Ten objevil vesmírnou flotilu Zyzzktů, která čítá více než milion lodí a zřejmě čeká jen na přísun dostatečného množství paliva, aby mohla zahájit invazi do Mléčné dráhy. Strážce se spojí se skupinou kolem Rena Dharka, kterému se podaří porazit jednoho z tajemných vládců Zyzzktů. A dva Římané Laetus a Nauta odhalí svou pravou identitu: jsou to Margun a Sola, legendární stavitelé POINT OF!

Mezitím v Mléčné dráze vyšle GBO agenta Ömera Giraye na Cromar, aby vyšetřil původ návykového sensoria. Než se však Terranec naděje, je zapleten do životu nebezpečné aféry kolem vraždy šéfa telské rozvědky...

Na Zemi mezitím vstupuje volební kampaň do své horké fáze. Funkce Rena Dharka jako Komandéra planet je v ohrožení – a Dhark nemůže proti svému hrozícímu sesazení nic dělat, protože je deset milionů světelných let daleko. Velkoprůmyslník Wallis se obává nejhoršího a v tichosti plánuje založení vlastního státu na světě Eden a přesunutí všech svých výrobních zařízení na tuto vzdálenou planetu...