Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Klasický cyklus > svazek 16
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Klasický cyklus, svazek 16
Název:Cesta ke hvězdám
(Die Straße zu den Sternen)
Autoři:Kurt Brand, Hermann Werner Peters
Vydáno poprvé:prosinec 1999
Vydáno v češtině: -

Na podzim roku 2057 je situace na Zemi tak napjatá, jako už dlouho nebyla. Stíny, hrozivé inteligence, o kterých se dosud vůbec nic neví, útočí všude v galaxii zdánlivě zcela bezdůvodně na jiné národy. Také Zemi se podařilo přepadení Stínů odrazit jen za největšího úsilí. Trochu odlehčení pak přineslo uvolnění situace s Tely, takzvanými Černými bělochy. Vankkovi Saglovi se podařilo částečně vypnout Kluis.

Kluis, obrovský počítačový mozek, který byl skutečným vládcem impéria Telin, se postaral o nebezpečné vyhrocení situace a připravoval válečný útok na Terru.

Na obou stranách stále ještě panuje velmi silná nedůvěra. Křehký politický vztah mezi Terrou a Cromarem, centrálním světem Telů, se zakládá převážně na osobním přátelství mezi Renem Dharkem a Dro Cimcem, jedním z nejschopnější vojenských velitelů Telů, který je synem Vankka Sagla.

Vnitropolitická situace na Zemi je poznamenaná obrovskými finančními problémy a vysokým přetlakem obyvatelstva. Vystěhovalectví na jiné planety by bylo osvědčeným prostředkem pro ukončení krize. Ale na to scházejí peníze, protože obranné aktivity Terry polykají ohromné sumy — vláda je téměř v insolvenci!

Ren Dhark si ale nemůže dovolit ustat ve své snaze, byť jen na okamžik. Protože vedle Stínů ohrožuje stále jako dřív život Terranců také kolísání galaktického magnetického pole.

Podařilo se sice obklopit Zemi planetárním ochranným štítem, který dodali Nogkové, a který spolehlivě odstiňuje paprskové bouře. Ale také tento projekt polyká nesmírné částky už jen kvůli dodávkám energie.

Nogkům samotným, onomu fascinujícímu národu mutantů závislých na záření, ale žádný ochranný štít proti kosmické katastrofě nepomůže. Zůstal jim jen útěk do hlubin kosmu, do propasti mezi Mléčnou dráhou a Andromedou…

Obsažené sešitové romány původní série:

čísloautornázev
95.  Německá obálka (1. vydání) Staff CaineKosmická propast
96.  Německá obálka (1. vydání) Kurt BrandBariéra za Soradanem
97.  Německá obálka (1. vydání) Kurt BrandSignální hvězda
98.  Německá obálka (1. vydání) Kurt BrandCesta ke hvězdám