Menu
Navigace: Archiv Erron-3 > Série > Klasický cyklus > svazek 3
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© HJB Verlag
Série:Klasický cyklus, svazek 3
Název:Cíl Země
(Zielpunkt Terra)
Autoři:Kurt Brand, Hermann Werner Peters, Peter Theodor Krämer, Hans-Joachim Freiberg
Vydáno poprvé:podzim 1995
Vydáno v češtině: -

Kolonizační kosmická loď Galaxy zabrousila do dosud neznámých hvězdných hlubin. Kontakt s rodnou planetou byl přerušen. Nejdříve se ani nevědělo, kde v nesmírných dálavách Mléčné dráhy hledat Sluneční soustavu.

Ve dvojhvězdné soustavě s osmnácti planetami se nachází jako Mars velký kyslíkový svět, ze kterého se stane nový domov. Tento svět bude pokřtěn jménem „Hope“ — Naděje — a na jednom ostrovním kontinentu založeno město Cattan.

Ren Dhark, syn během letu zemřelého velitele kosmické lodi, se rychle stane hlavním představitelem posádky a získá si svým srdnatým vystupováním poznenáhlu respekt ztroskotanců — také těch, které pobouřil mocichtivý fanatik Rocco. Po Roccově smrti a odražení invaze Amfiů se začne konečně znovu vážně pátrat po ztracené Zemi.

Sedm set kilometrů daleko od Main Islandu a Cattanu se nachází jiný, hustou džunglí porostlý ostrovní kontinent: Deluge. V tamních horách narazí Ren Dhark se svou družinou během Roccova bezpráví na dědictví dávno zmizelé, technicky neobyčejně vysoce vyvinuté rasy.

Nejdůležitějším objevem je přitom nepochybně prstencová kosmická loď, s jejíž stavbou se započalo před tisíci lety, a která je po zničení kolonizační lodi během války s Amfii pro lidi uvízlé na Hope klíčem zpět ke hvězdám a k návratu do Sluneční soustavy. Ale tato kosmická loď, jak lidé zjistí a vyzkoumají, ještě není dokončená.

Jako rozhodující věc na cestě k jejímu dokončení se ukáže tajemný archiv, který v malých, bílých pilulkách vydává vědomosti stavitelů — mezi tím i kompletní konstrukční plány prstencové lodě. Když se tyto „mentcapy“ začnou polykat jako učební pomůcky, umožní postupně ovládnutí komplexní zázračné techniky. Ale neprozradí know-how, které tuto kosmickou loď činí tak jedinečnou.

V době, kdy byla prstencová loď pro všechny ještě jen otazníkem, byla pokřtěna Point Of Interrogation. Ale již brzy jí všichni začnou pro jednoduchost říkat jen Point Of. Disponuje pomocnými čluny s podobnou výzbrojí a identickým pohonným systémem: Blesky.

V únoru 2052 terranského letopočtu se začne definitivně hořečnatě pracovat na definitivním dokončení Point Of. Její panenský let se bezprostředně blíží — a tím i skutečné hledání Země, která se ztratila ve hvězdné džungli.

Nikdo si nedělá iluze ohledně tamní situace. Nikdo nezapomněl na krátký rádiový kontakt s pozemskou stanicí, který byl náhle přerušen.

Rodná Země, jak se zdá, už lidem nepatří…

Obsažené sešitové romány původní série:

čísloautornázev
15.  Česká obálka Staff CaineÚtok z osmé planety
16.  Česká obálka Cal CanterZelené kapky
17.  Česká obálka Kurt BrandDramatický let
18.  Česká obálka Hans-Joachim FreibergZáhadná bytost
19.  Česká obálka Kurt BrandCíl - Země
20.  Česká obálka Kurt BrandVymyjte mu mozek
21.  Česká obálka Kurt BrandSlunce zpomaleného času
22.  Česká obálka Hans-Joachim FreibergNebezpečné šílenství