Menu
Simon
Simon
© HJB Verlag
Simon
Simon
© HJB Verlag
Výskyt postavy v seriálu:
  Série: Ren Dhark seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Klasický cyklus, Drakhon, Bitwar seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Hvězdná džungle galaxie seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
  Série: Zvláštní svazky seznam dílů
graf výskytu postavy v seriálu
Tento článek pojednává o o Strážci Simonovi. Další významy jsou uvedeny v článku Simon (rozcestník)

Pozemšťan poznamenaný stresem a nedokázající se vyrovnat se situací po probuzení z ohloupení způsobené Gianty. Narozen v roce 2022. V reakci na to se stane sluhou Noreen Weleanové, ke které chová city, což ji nikdy nedal najevo.

Historie

2053

V lednu 2053 dopravází vrchní komisařku pro zemědělské záležitosti Noreen Weleanovou na Hope. V zařízení Tajemných na Kontinentu Čtyři přechází jeho vědomí do těla humanoidního robota vyrobeného z tofiritu. Tělo robota má schopnost měnit tvar.

Simon odrazí útok klonových válečníků G'Loornů na Deluge, dozvídá se o zničení svého původního těla a proto se naslepo vydá skrz transmiter Tajemných.

Přitom se dozvídá o Strážcích. Vůdce Cerashů, který se předtím usídlil v robotickém těle, se vůči němu vydává za Tajemného. Lidské vědomí se prosadí a zmaří přípravy arachnoidů na agresi pomocí prstencové lodi, která vzápětí exploduje. Krátce předtím se Simonovi podaří uniknout prostřednictvím palubního transmiteru a zhmotní se na Sedaku.

2058

Ke konci roku 2058 je Simon svědkem střetu mezi Sarakem a průzkumníkem Qoornů.

2059

V dubnu 2059 se setkává s Vonnockem, který ho vezme na palubu SUNA. Sledují stopu Amfiů až na Mortok, kde je Simon zajat Qoorny. Simon, unavený svou existencí (stesk po svém původním těle a po Noreen Weeleanové) a vědom si hrozby ze strany Qoornů, zničí jejich základnu uvolněním energie svého robotického těla.

Poté, co je jeho tělo zničeno, INSTANCE ARKANU-12 si k sobě přitáhne Simonovo "nitro" a vybaví ho novým kovovým tělem. Pošle ho do Ornu se svou poslední prstencovou vesmírnou lodí (simon ji nazve NOREEN WELEANOVÁ), aby prozkoumal tamní podmínky a objasnil osud Worgunů, a na oplátku mu slíbí znovu vytvoření jeho lidského těla.

Simon nejdříve v Ornu objeví planetu Dark Mystery, odkud vyzvedne databázi s konstrukčními plány pro artefakty Tajemných. Pro usnadnění pohybu v galaxii zakoupí na planetě Himmfarr záchrannou loď PROJEKT ŽIVOT. Sledujíc Zyzzkty, kteří si přiletí pro tofirit, za který loď koupil, objeví na okraji galaxie miliardovou invazivní flotilu.

Následujíc Arkanského giganta dorazí do soustavy Zaratan a na čtvrté planetě se setká s Renem Dharkem a Gisolem.

Poté, co se jejich cesty rozdělí, vydává se na zakázanou planetu Touha získat přístup k transmiteru v tamním Zlatém Zyzzktovi. Při sledování prstencové lodi Zyzzktů se dostává na planetu Cuenta, kde pomůže tamním ptákovitým Tjuuům oddělit jejich planetu od normálního vesmíru.

Po návratu zpět na planetu Touha a získání přístupových kódu k transmiteru ve Zlatém se vydává k Legii bezdomovců, odkud odlétá do mračna Gardas na Terra Nostru a připojuje se k Renu Dharkovi a spol..

V říjnu 2059 Simon skoncuje s hrozbou ze strany Vládců Zyzzktů, když zničí planetu Morpok. [CD 24]

2060

V květnu 2060 Simon zničí stanici projektující interval kolem milionové flotily Zyzzktů. [SB 26]

Simon se s Gisolem vydává na planetu Onda, kde se nachází Arkan-vysílač, pomocí kterého se přesune k INSTANCI na ARKAN-12. Od INSTANCE dostane příruční Arkan-vysílač a vydává se na Terru, aby od Noreen Weleanové získal vzorek své DNA. Ten již není k dispozici a Simon se ztrácí neznámo kam. [SB 26]

Zdroje: CD 19 – CD 24; SB 3, SB 20, SB 26; KC 7
Kategorie: PozemšťanéStrážci